V derbiju boljša Gerečja vas

V derbiju boljša Gerečja vas

Kety Emmi Bistrica – Gerečja vas  1:2 (1:1)

24.10.2016

Nogometašem Bistrice v derbiju ptujske Superlige ni uspelo ugnati vodeče Gerečje vasi, ki si je z novo zmago pred drugouvrščeno Bistrico priigrala že pet točk naskoka.

V prvi polovici prvega polčasa so bili gostje boljši in konkretnejši nasprotnik ter si po napaki bistriške obrambe v 23. minuti prislužili kazenski strel. Zanesljiv izvajalec je bil gostujoči kapetan Tadej Rozman in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 0:1. Po prejetem zadetku so Bistričani zaigrali bolje, vendar sta bila Žilić in Topič nenatančna. Ko je že kazalo, da bodo gostje na odmor odšli z prednostjo, je po desni strani odlično prodrl Polegek in podal do Topića, ki je lepo ukanil gostujočega branilca  ter natančno meril v desni spodnji kot vratarja Zupaniča.

V drugem polčasu smo gledali slabšo predstavo obeh ekip, v kateri pa so več pokazali gostje, ki zapretili v 48. minuti, a je dvoboj Lebena in Stegneta zanesljivo dobil bistriški vratar.

Bistriški nogometaši so jalovo napadali in si konkretnejše priložnosti niso priigrali. Monotonost drugega polčasa so razbili gostje, ki so v 87. minuti izkoristili nonšalantno igro domačih nogometašev. Po odvzeti žogi na sredini igrišča se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Žan Zamuda Horvat ter z leve strani zadel desni kot bistriškega gola in svoji ekipi priigral že šesto letošnjo zmago.

Čas za popravni izpit bo že prihodnjo soboto, ko bodo Bistričani gostili tretjeuvrščeno ekipo Bukovcev. Tekma bo ob 15:00 uri v športnem parku Bistrica.

2. SML vzhod – 11. kolo: Kety Emmi Bistrica – Dravinja 2:1 (2:1)

Strelca:  Ogrizek (36. min.), Mlakar (45.)

2. SKL vzhod – 11. kolo: Kety Emmi Bistrica – Dravinja 2:1 (0 : 1)

Strelca: Martinčič (42.), Pušnik (51.)