Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice iz Ajdovščine s porazom

Primorje eMundia – Kety Emmi Bistrica 2:0 (2:0)

Ajdovščina, Mestni stadion, gledalcev 300. Sodniki: Jazbec, Kužnik, Brezovar.

Strelci: 1:0 Proleta (25.), 2:0 Bončina (26.).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Janežič, Zajšek (od 92. Kmetec), Vidmar, Korošec, Bračko (od 92. Ferčič), Martinčič (od 67. Martinčič), Havelka, Pesjak Ž.(od 46. Kuliš), Kukovec (od 81. Ciganović), Maher.

Trener: Franc Fridl

Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice so v uvodnem krogu nadaljevanja prvenstva 2. SNL gostovali v Ajdovščini, kjer so se pomerili z sedmo uvrščeno ekipo Primorja eMundie.

V lepem in sončnem vremenu ter odličnem nogometnem vzdušju, ki ga je ustvarilo približno 300 primorskih gledalcev, so bili nekdanji prvoligaši boljši nasprotnik ter na koncu zasluženo slavili z 2:0. Seveda so tudi bistriški nogometaši imeli svoje priložnosti, ki pa so, žal, ostale neizkoriščene.

Že v 5. minuti je po strelu Bračka posredovala domača obramba, domači nogometaši pa so do prve priložnosti prišli v 14. minuti, ko je žoga s prostega strela končala mimo leve vratnice bistriških vrat. 

Gostitelji so povedli v 25. minuti, potem ko je po udarcu s kota neoviran ostal Borna Proleta in rutinirano pospravil žogo v mrežo nemočnega Jake Dabanoviča. 

Le minuto kasneje nov nesporazum v bistriški brambi, kar je izkoristil izvrstni Toni Lun Bončina in z lobom ukanil Dabanoviča.

V 29. minuti smo videli lepo priložnost Bistričanov. Po predložku Žige Pesjaka z desne strani je z glavo odlično streljal Nejc Bračko, a je žogi pot v mrežo s čudovito parado preprečil Tony Macan. Le tri minute kasneje je Pesjak znova lepo podal z desne strani, a je po udarcu z glavo Roka Maherja žoga končala v kotu.

Maher je bil znova v središču pozornosti ob koncu prvega polčasa, ko je odlično prodrl po levi strani, a je strel končal mimo desne vratnice in ostalo je pri vodstvu Primorja z 2:0.

Primorci so is prvo priložnost v drugem polčasu priigrali že v 49. minuti, ko je z glavo sijajno streljal Bončina, a je odlično posredoval Lan Vidmar ter žogo odbil v kot.

Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice so zapretili v 61. minuti. Jaša Martinčič je močno streljal v levi spodnji kot, a je bil Macan na mestu. V 65. minuti je po levi strani odlično prodrl Matic Paljk ter podal na rob kazenskega prostora, od koder je streljal Leonardo Principe, vendar se je izkazal Dabanovič. Dabanovič se je znova izkazal v 70. minuti, potem ko je po udarcu s kota z glavo streljal Bončina in žogo odbil v kot. Bončina je bil nerešljiva uganka za bistriško vrsto in v 80. minuti bi kaj kmalu lahko dosegel nov zadetek. Po novem udarcu s kota je Vnovič streljal z glavo, a je Dabanovič poskrbel, da je izid ostal nespremenjen.

Po šesti zmagi v letošnjem prvenstvu so se domači nogometaši s 25 osvojenimi točkami na lestvici povzpeli na 7. mesto, medtem ko so Bistričani zabeležili osmi poraz v letošnji sezoni in na lestvic nazadovali na 12. mesto.

V prihodnjem krogu bodo nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice znova na težki preizkušnji, saj v goste prihaja ekipa Krke. Novomeščani so v prvem krogu nadaljevanja doma zamudili priložnost, da bi se vodilni Rogaški približali na 3 točke zaostanka, saj so doma izgubili z ravenskim Fužinarjem z 1:2. 

Tekma na stadionu v športnem parku Slovenska Bistrica bo v nedeljo, 11. marca s pričetkom ob 15.00 uri. 

Bistriške nogometaše pa na domačem igrišču čaka težka preizkušnja že danes, saj bo ob 14.30 uri na sporedu osmina finala pokalnega tekmovanja, nasprotnik pa bo prvoligaška ekipa Bravo iz Ljubljane. 

Napisal: Damijan DRAME