Bistričani z zmago proti Krki na tretje mesto lestvice

NK Krka : NK Kety Emmi & Impol Bistrica 1:2 (0:1)

NK Kety Emmi & Impol Bistrica: Župić, Rozman, Zajšek, Vidmar, Križnik, Gobec (Lorbek 79′), Bračko, Martinčič (Dover 94′), Krupić (Nežmah 57′), Borovnik (Frešer 57′)

Strelec za NK Kety Emmi & Impol Bistrico: Tomi Gobec (38′, 46′)

Bistričani se iz Novega mesta vračajo s pomembno zmago za vrh lestvice 2.SNL kjer po treh odigranih krogih zasedajo 3.mesto. Začetek tekme v Novem mestu, ki je potekala ob močnem soncu in temperaturi nad 30stC je potekal ob taktičnem tipanju nasprotnika nakar so Bistričani prevzeli iniciativno ter nanizali nekaj nevarnih napadov. Ob negodovanju publike so agresivneje krenili tudi domačini ter dvakrat nevarno zapretili Bistriškim vratom. Zlasti je obramba Bistrice puščala po bočnih položajih, kar je bila voda na mlin Krke, ki so vedno bolj zategovali obroč pred bistriškim golom. Eno izmed nevarnih akcij domačih je nato na sredini igrišča presekal Martinčič in agresivno krenil proti golu Krke, asistiral Gobcu ki je nato efektivno zaključil za mat v dveh potezah in vodstvo Bistrice ob polčasu tekme. V drugi polčas je Krka krenila še odločneje a jih je presekal hiter drugi gol Gobca, ki je tokrat v samostalni akciji nanizal več igralev Krke in nato tudi efektivno zaključil akcijo z zadetkom. Domačini se niso predali še nadalje so pritiskali in po lepi akciji preko boka je Maksimovič že v 4 minute kasneje v 50′ srečanja znižal rezultat na 1:2. Krka je nato silovito pritisnila, bistričani pa pretili preko hitre tranzicije s protinapadi. Omeniti velja dve veliki priložnosti za Kuliša, kjer je enkrat strel zaustavila prečka drugič pa je v situaciji 1:1 bil uspešnejši domači vratar Čadež in lep prodor Martinčiča, ki je prodrl z leve strani, nanizal več igralcev nato pa mu je neposredno pred vratarjam zmanjkalo moči za zaključek. Znova je odlično delo opravila obrambna vrsta Bistrice. Na golu je bil Župić ponovno zelo zanesljiv, Vidmar, Zajšek in Rozman pa so suvereno dobivali zračne dvoboje z zelo agresivnimi dolenci. V naslednjem kolu sledi derbi vrha 2SNL. V Slov.Bistrico prihaja ekipa Nafte iz Lendave, katera ima še iz prejšne sezone neporavnane račune z bistričani.

foto: Danilo Vezjak