Bistriški nogometaši imajo novo vodstvo in smele načrte

V petek, 14. 6. 2024, je v Hotelu Leonardo Nogometni klub Kety Emm & Impol Bistrica pripravil novinarsko konferenco. Na njej so predstavili novega trenerja Roberta Pevnika, strokovni štab in načrte za v prihodnje.

Predsednik kluba dr. Vito Martinčič je najprej predstavil uspešno pot bistriškega kluba, ki se je v spomladanskem delu tekmovanj v 2. SNL umestil trdno na sedmo mesto. »Ekipa ima potencial za sam vrh, saj so si igralci nabrali že veliko izkušenj v drugi ligi,« je povedal in pri tem poudaril tudi pomembne uspehe posameznikov s prestopi iz kluba. »Kaja Korošec igra v Parizu v ženski ligi prvakov in je uspešna tudi v državni reprezentanci, Domen Gril uspešno igra na Portugalskem, Alen Korošec v prvoligaški ligi v Bolgariji, Lan Vidmar pri mariborskem prvoligašu.«

V klubu so prav tako ojačali delo nogometne šole in nogometnih krožkov. Pri slednjih je klub sodeloval v sedmih občinah, sedemnajstih osnovnih šolah v in v šestih vrtcih, vključenih je 350 otrok. »V  nogometno šolo imamo vključenih okrog 200 otrok. Tukaj se že resno trenira. Nogometaši U15 so v minuli sezoni zmagali v omenjeni ligi, skupaj s kadeti so bili drugi v ligi in le za en korak jim je zmanjkala uvrstitev v prvo slovensko enotno ligo. Mladinci so dosegli tretje mesto,« še dodaja Martinčič.

Klub se razvija tako organizacijsko, kot strukturno in finančno. Poleg izvršnega odbora kluba imajo odslej tudi upravni odbor, ki ga sestavljajo nosilci kapitala. »Pohvaliti želim vodstvo naše občine in občinski svet, ki so na 11. redni seji sprejeli investicijski program za prenovo športnega parka, ki zajema tudi prenovo stadiona, ki je nujno potrebna.«

Novi trener Robert Pevnik je v minuli sezoni vodil nogometaše Aluminija iz Kidričevega

»Veseli smo, da smo se dogovorili z njim, ker ima ogromno igralskih in trenerskih izkušenj. Menimo, da je odlična izbira za nas,« je poudaril športni direktor in vodja nogometne šole Alojz Fricelj. Z novim trenerjem bodo skupaj sestavili tudi nov strokovni štab. »Pomočnik trenerja bo domačin Anže Stegne, trener vratarjev domačin Jaka Dabanovič, v prihodnjih dneh pa se nam bo pridružil še kondicijski trener oziroma kineziolog,« dodaja Fricelj. Velikih sprememb v igralskem kadru ne bo. »Tomi Gobec je podpisal za Domžale, Jaša Martinčič ima ponudbe klubov iz prve lige in še mora sprejeti odločitev ali bo ostal. Želimo okrepiti napad in obrambno vrsto. Zgledno sodelujemo z NK Maribor, ki nam bo dal na izposojo tri igralce. Naš partner so tudi NK Domžale, ki nam bodo dale na izposojo dva igralca. Ostale okrepitve bodo prihajale iz domačega širšega okolja.«       

Novi trener Robert Pevnik se je vodstvu kluba zahvalil za zaupanje. »Bistrica se razvija v vseh strukturah kluba. Za prevzem trenerske funkcije sem se odločil zaradi strasti, ki jo vidim v ljudeh, ki ga vodijo. Postopali bomo v skladu s klubom in vizijo, da vključimo čim več domačih mladih igralcev, da bodo tisti, ki bodo prišli, prave okrepitve,« je poudaril Pevnik in dodal, da bo prva sezona potekala kot selekcioniranje igralcev. »Da se naredi res dobra ekipa, da se drugo leto napade vrh druge lige. Bomo pa naredili vse, da bomo že v novi sezoni maksimalno konkurenčni na igrišču. Ne bom bežal od svoje odgovornosti. Komaj čakam, da se začnejo priprave 28. junija. Dogovorjenih bo 6 do 7 prijateljskih tekem. Čaka nas veliko trdega dela in potrpežljivosti s ciljem omogočiti razvoj nogometašev, da se jim čim prej odprejo prvoligaška vrata.«