Francoska pravljica Kaje Korošec se nadaljuje, padel Arsenal

Avtor  M. Š.  Objavljeno 10. 9. 2023 Foto: Urban Lesjak

Včeraj so bile širom Evrope odigrane finalne tekme prvega kroga kvalifikacij za elitno Ligo prvakinj. Kaja Korošec je s svojim Paris FC igrala proti favorizirani ekipi Arsenala. Vse drugo kot napredovanje Arsenala bi bilo veliko presenečenje, za katerega pa so poskrbele Kaja in soigralke.

Francozinje so v zadele v 56. in 57. minuti in tako vodile že z dvema zadetkoma. Nogometašice Arsenala so nato vse sile usmerile v napad in do konca rednega dela dvojni zaostanek izničile. Zadetka so zadele v 80. in 97. minuti. Tako smo spremljali dva podaljška po 15 minut. Parižanke so ponovno povedle, a se Topničarke tudi tokrat niso dale in na končnih 3:3 izenačile v 116. minuti. Nato smo spremljali strele iz bele pike po katerih pa so bile uspešnejše nogometašice iz Pariza in tako pripravile veliko presenečenje. Kaja je na igrišču preživela 63. minut.