Naša Marta ukrotila navijače Rogaške

Derbi med NK Kety Emmi Bistrico in Rogaško se ni odvijal samo na igrišču ampak tudi v ozadju. Pomembnost zmage za Rogaško je aktivirala navijače Rogače, ki so želeli na vse načine pomagati svojemu moštvu. Še posebej velik pritisk so zaganjali na vhodu v športni park, kjer je bilo skladno z zahtevami NIJZ nadzorovano spuščanje vseh akterjev tekme na področje športnega parka. Marta Turk je kot Covid pooblaščenec sistematično vodila pregledovanje nošenja mask, dokazil o negativnih testih na COVID, zdravniških izkazov o prebolelosti ali cepljenju ter beleženja vseh vstopajočih po kategorijah. Ker je bil vstop na stadion s strani NIJZ zelo omejen in zahtevana tekma brez prisotnosti gledalcev so “Slatinčani” na vhodu naredili pravi kraval poln groženj in zmerjanja. Situacija je bila na robu fizičnega obračuna vendar je Marta ohranila mirno kri ter z jasnimi zahtevami in ob pomoči Vida in Leona ter delavca zavoda za šport množico zadržala izven ograje. Sredi “kravala” je postopek delovanja Covid službe kluba na dogodku prišla preverit tudi zdravstvena inšpekcija RS, ki ni ugotovila nepravilnosti in pohvalila strokoven pristop. Bravo Marta.