Niko Havelka zadel za točko proti Jadranu

Kety Emmi Bistrica – Jadran Dekani 1:1 (0:1)

Slovenska Bistrica, Športni park Slovenska Bistrica, gledalcev 200. Sodniki: Gergič, Herženjak, Kranjc.

Strelci: 0:1 Meštrić (25.), 1:1 Havelka (75.).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Ljubijankić (od 69. Ploj), Rozman, Vidmar, Klašnja, Bračko, Martinčič (od 87. Džumhur), Havelka, Koprivc (od 69. Panić T.M.), Šlamberger (od 69. Ferčič), Maher (od 46. Kujović).

Trener: Franc Fridl

Niko Havelka je v 75. minuti izkoristil svoj največji dar, ki mu ga je ponudil nogomet – strel iz razdalje. Po podaji Jaše Martinčiča z desne strani se je nizkorasel Hrvat odločil za strel s kakšnih 23 metrov ter neubranljivo zadel levi spodnji kot gostujočega vratarja Darka Gabrića.

V srečanju 16. kroga med Jadranom in Bistričani je šlo hkrati za prvi krog pomladanskega dela prvenstva, saj sta se ekipi v letošnji sezoni pomerili že v uvodnem krogu. Konec meseca julija so v Dekanih slavili nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice, junak srečanja pa je bil Mateo Koprivc, ki je takrat z zadetkom v 83. minuti v Slovensko Bistrico prinesel prve drugoligaške točke.

Gostje so pred srečanjem zasedali šele 13. mesto, a je kljub temu njihov zaostanek za Bistričani na 8. mestu znašal le 4 točke, kar se v današnjem točkovanju lahko spremeni čez noč. Primorci, čeprav ne med najboljšimi v ligi, a vendarle dolgoletni drugoligaši, so nazadnje izgubili v 11. krogu, v Slovensko Bistrico pa so pripotovali po treh remijih in zmagi v Ravnah na Koroškem.

Gostje so bili v prvem delu srečanja boljši nasprotnik in si priigrali kar nekaj priložnosti za zadetek. Jaka Dabanovič je prvič ogrel svoje rokavice v 9. minuti, ko je po prostem strelu s 25 metrov poskusil Lucas Vranješ, in žogo odbil v kot. V 12. minuti je iz težkega položaja poskusil Luka Stepančič, vendar brez nevarnosti. Lepšo priložnost je v 17. minuti zamudil Ali Mahmud Mohammed, ki je hitro stekel po levi strani, vendar je strel 20 letnega Nigerijca končal mimo leve vratnice Dabanoviča.

Primorci so v 25. minuti izkoristili nezbranost domačih nogometašev in hitro izvedli prosti strel. Globinsko podajo je s čudovitim volejem v domačo mrežo pospravil Kristijan Meštrić ter dosegel svoj 3. zadetek v letošnjem prvenstvu. Šele v 33. minuti so bistriški nogometaši prvič sprožili na Gabrićeva vrata, a je strel Nejca Bračka s 30 metrov končal visoko nad gostujočimi vrati. V 37. minuti so tudi varovanci Franca Fridla uprizorili sijajno kombinacijo. Nedim Ljubijankić je z leve strani podal do Jaše Martinčiča, ki je podaljšal do Havelke, ta pa je z odlično usmerjenim strelom s 30 metrov pripravil Gabrića, da pokaže vse svoje znanje. V 41. minuti je z glavo streljal Lan Vidmar, a je tudi tokrat žoga za las zgrešila svoj cilj in ostalo je pri vodstvu gostov.

V drugem polčasu smo (ponovno) videli boljšo predstavo nogometašev Kety Emmija & Impola Bistrice. Kljub večji posesti žoge si domači nogometaši do 62. minute niso pripravili omembe vredne priložnosti. Po strelu s kota je z glavo mimo leve vratnice streljal Nejc Klašnja. eden redkih, ki niza odlične predstave v rdečem dresu, 

V 69. minuti je Fridl v igro poslal Aljaža Ploja, Tai Mateo Panića ter Roka Ferčiča, kar se je izkazalo za odlično potezo bistriškega stratega. Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice so po trojni menjavi zaigrali precej bolje in bili nevarnejši za zadetek. 

Le 4 minute po izenačujočem zadetku se je v gneči v kazenskem prostoru Jadrana znašel Panić, a je bil Gabrić hitrejši in preprečil nevarnost za domače vodstvo. V 84. minuti je z desne strani lep predložek poslal Ploj, vendar je Martinčič iz težkega položaja slabo zadel žogo in priložnost je splavala po vodi. V 85. minuti so gostje odgovorili preko Joela Bilića, ki je sprožil s 25 metrov po sredini gola, Dabanovič pa je bil znova na mestu. V 87. minuti je namesto Martinčiča v igro vstopil Stian Džumhur in le 30 sekund po vstopu imel izvrstno priložnost, da postane junak srečanja. Po strelu z glavo se je v gneči znova najbolje znašel Gabrić in poskrbel, da sta se ekipi na koncu razšli z neodločenim izidom.

Z novo točko so nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice še vedno v zgornjem delu prvenstvene tabele, kar s(m)o pred pričetkom prvenstva pričakovali le največji optimisti. Ob najbrž najmočnejši izvedbi drugoligaškega prvenstva v slovenski zgodovini, kjer nastopa kar 9 nekdanjih prvoligašev in od katerih jih vsaj 80 % goji prvoligaške ambicije, je trenutno 8. mesto za novopečenega drugoligaša vsekakor velik uspeh.

V 17. krogu bodo Bistričani gostovali na Dobu, kjer se bodo pomerili z ekipo Rolteka, ki je trenutno s 14 točkami v coni izpada in se nahaja na predzadnjem, 15. mestu.

Napisal: Damijan DRAME

foto: Danilo Vezjak Slovenski nogometni portal