NK Kety Emmi & Impol Bistrica z novimi močni v prvo sezono igranja v II.SNL

Po uspešnem prehodu v višji rang tekmovanja je klub zapustilo 6 igralcev. Po napetem prestopnem roku klub podpisal pogodbe s 5 novimi igralci, ki že imajo drugoligaške izkušnje

Klub so po pomladanskem slavju zapustili: Murat Bajraj, ki je odšel k Rudarju iz Velenja, Klinton Bozgo, Amadej Ribič, Nejc Pušnik, Klinton Bozgo in Miha Kristovič, ki so odšli v Avstrijo. Dodatne skrbi klubskemu vodstvu povzročata težji poškodbi Aljaža Polegeka (gleženj) in Luke Lovenjaka (Hrbet), ki bosta dlje časa odsotna iz zelenic. Za tekmovanje v drugi ligi je potreben širši in tudi izkuešenejši igralski kader zato s ekipa krepi predvsem z igralci, ki že imajo drugoligaške izkušnje. Prihodi:

Niko Havelka: Izjemno nadarjen ofenzivni vezni igralec, ki prihaja iz Varaždina kjer je tudi zaključil nogometno šolo. V igralski karieri je igral za NK Varaždin, Slaven Belupo in Medjimurje. Lansko sesozo je odigral na Cipru.

Rok Pirtovšek: Izkušen igralec zvezne linije, ki ima v drugi ligi že sezono igranja za ptujsko Dravo, dve sezoni je igral za Nafto, preteklo sezono pa nje branil v II.SNL barve Rogaške

Fran Šlamberger: Bistričan, ki je začetne korake v nogometu naredil v nogometni šoli Kety Emmi Bistrica, prestopil v nogometno šolo Maribor, kjer je med drugim igral mladinsko ligo prvakov proti Dinamu Kijev, Sevillji in Liverpoolu, nato pa tri leta igral drugo ligo v Ptujski Dravi. Najbolje se znajde na gralnih mestih levega ali desnega bočnega igralca.

Lan Vunderl: Golman, ki je zadnja tri leta branil za Rogaško in z izvrstno predstavo v finalu prejšnje sezone preprečil Bistrici uvrstitev v višji rang tekmovanja

Jaka Korošec: Igralec, ki se je izsšolal v nogometni šoli NK Celje in igra na igralnem mestu zadnjega veznega ali bočnega. Drugoligaške izkušnje si je nabiral v ekipah Rogaške, Krškega in Ptujske Drave.