Nogometaši Kety Emmi & Impol Bistrice v Velenju do točke

NK Rudar Velenje : NK Kety Emmi & Impol Bistrica 0:0 (0:0)

NK Kety Emmi & Impol Bistrica: Župić, Zajšek, Rozman, Vidmar, Gobec (Frešer 67′) , Bračko, Martinčič, Nežmah (Lorbek 79′), Pesjak (Križnik 72′), Kapun (Borovnik 79′), Kuliš

Nogometaši Kety Emmi & Impol Bistrice so z nedeljskim gostovanjem pri Rudarju v Velenju pričeli novo sezono v 2. SNL. Po 90 minutah igre sta se ekipi razšli z neodločenim izidom 0:0.

V prvem polčasu smo videli izrazito premoč domačih nogometašev, ki so vsako priložnost izkoristili za strel proti vratom Bistričanov, a je bil Kristijan Župić vselej na mestu. V težkih pogojih za igro so nogometaši Kety Emmi & Impol Bistrice preko Ante Kuliša uspeli zatresti domačo mrežo, vendar je glavni sodnik srečanja Damjan Novarlić dosodil prepovedan položaj. V drugem polčasu smo videli precej boljšo predstavo varovancev Gorana Stankovića. Kondicijsko odlično pripravljeni Bistričani so izkoristili slabšo pripravljenost nogometašev Rudarja ter počasi prevzemali pobudo. Sijajno priložnost za zadetek je imel Jaša Martinčič, ki je po preigravanju streljal in zadel vratnico, od katere se je žoga odbila v polje. Le minuto kasneje se je ponovno izkazal Župić, ko je po odlično izveden protinapadu z iztegnjeno nogo rešil zanesljiv zadetek domačega napadalca in ostalo je pri izidu s pričetka srečanja. 

Nov krog bo na sporedu v soboto, 4. avgusta, ko bodo nogometaši Kety Emmi & Impol Bistrice doma gostili lendavsko Nafto 1903. Srečanje bo na sporedu ob 17:30 uri.Damijan Drame