Uspela generalka Bistrice pred začetkom pomladanskega dela prvenstva

NK Rače : NK Kety Emmi Bistrica 2:3 (1:2) Strelci za NK Kety Emmi Bistrica: Bajraj 2x, Bozgo

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič (Kristovič), Vidmar, Rozman (Ljubec), Jevšenak, Ribič (Pušnik), Dvoršak, Lovenjak, Kapun, Bajraj (Fridrih), Polegek (Ferčič), Kovačič (Bozgo)

Bistričani so zadnjo preiskušnjo pred prvenstvom odigrali z NK Rače, vodilno ekipo MNZ Maribor. Bistričani so v tekmo vstopili agresivno in odločno. Navkljub prvi tekmi na pravi travi je žoga lepo krožila in po seriji lepih akcij je z diagonalnim strelom v 8.minuti srečanja povedel Bistrico v vodstvo Bajraj. Tudi po vodstvu premoč Bistričanov v polju in ob agresivnem pristopu je grobo napako vratarja Rač izkoristil Bajraj za drugi zadetek na srečanju. Domači so le stežka sledili razigrani igri bistričanov in priložnosti pred vrati Rač so se vrstile eno za drugo. Nato se je potrdilo staro nogometno pravilo “kdor ne da ga dobi”. V želji za povišanjem vodstva je popustila koncentracija v obrambi in globinska žoga z efektivnim golom Rač je presekala podjetno igro gostov.. Po premoru novi šok za bistričane. Močan pritisk Bistrice v začetku polčasa nato znova globinska žoga in v dvoboju 1 na 1 z vratarjem znova uspešnejši igralec Rač za 2:2. Bistričani so tudi v nadaljevanju srečanja nadaljevali s pritiskom, Rače pa so se povsem umaknile v obrambo ter ves drugi polčas preživele na svoji polovici igrišča. Iz ene izmed številnih nevarnih situacij pred golom Rač je za zmago zadel v 75. minuti srečanja Bozgo. Navkljub velikemu pritisku Bistrice se nato rezultat do konca ni več spremenil. Ves potek srečanja so imeli bistričani glasno spodbudo s tribun s strani navijaške skupine “Attems boys”, ki so poleg glasnega navijanja s petjem in humornimi vložki poskrbeli za prijetno vdušje na tribunah.