V sosedskem derbiju zmaga Aluminiju

Aluminij – Kety Emmi & Impol Bistrica 3:1 (1:0)

Kidričevo, Športni park NK Aluminij, gledalcev: 250. Sodniki: Mertik, Špur, Buh.

Strelci: 1:0 Borovnik (13.), 2:0 Katuša  (76.), 3:0 Marinšek (83./11-m), 3.1 Panić T. M. (90+2).

Kety Emmi & Impol Bistrica: Dabanovič, Ljubijankić, Rozman, Vidmar, Bračko, Ferčič (od 46. Panić V.),  Martinčič (od 64. Panić T.M.), Havelka, Korošec (od 46. Kujović), Šlamberger, Kapun (od 74. Koprivc).

Trener: Franc Fridl

V sosedskem derbiju sta se v 9. krogu 2. snl v Kidričevem pomerila Aluminij in Kety Emmi & Impol Bistrica, s 3:1 pa so slavili gostitelji, ki so z novo zmago korak bližje vrnitvi med prvoligaše.

Pri gostiteljih je tokrat mesto na klopi glavnega trenerja zasedel bivši slovenski reprezentant iz Slovenske Bistrice, Mladen Dabanovič, in tako smo imeli priložnost videti posredni dvoboj očeta in sina, saj je v bistriških vratih stal kapetan Jaka Dabanovič.

Domači nogometaši so bili od začetka boljši nasprotnik in povedli v 13. minuti z zadetkom Andraža Borovnika, ki je izkoristil napako bistriškega vezista, se dokopal žoge in »šumarje« povedel v vodstvo z 1:0. Nogometaši Aluminija bi kaj lahko zmagovalca dvoboja odločili že v prvem polčasu, a sta strela Borovnika v 21. minuti in Gašperja Juvana v 33. minuti končala v bistriški prečki. 

V drugem polčasu je trener Franci Fridl na igrišče poslal Tai Mateo Panića ter Aneja Kujovića, s katerima je igra nogometašev Kety Emmija & Impola Bistrice postala enakovrednejša. V 74. minuti se je Fridl odločil za novo dvojno menjavo in v ogenj poslal še Vanjo Paniča ter Matea Koprivca.

V umirjeni igri so gostitelji potrpežljivo čakali na novo priložnost in jo v 76. minuti tudi dočakali. Po dolgi podaji je zadnja linija bistriške obrambe le za hip zamudila, kar je izkoristil Jakov Katuša ter se sam iz oči v oči znašel z Jako Dabanovičem in povišal vodstvo Aluminija na 2:0. V 82. minuti je Dabanovič posredoval, a zgrešil žogo in glavni sodnik srečanja Bojan Mertik iz Odrancev je pokazal na najstrožjo kazen. Kazenski strel je izvedel Nik Marinšek in v 83. minuti prekinil vse dvome o zmagovalcu. Nogometaši Kety & Impola Bistrice so v sodnikovem podaljšku dosegli častni zadetek, ki je z naskokom dobil naziv gola srečanja. Po predložku z desne strani je Tai Matea Panič s prekrasnim volejem zadel mrežo Aluminija in s svojim 4. zadetkom v sezoni postavil končni izid srečanja.

Po 9 krogih se bistriški nogometaši z 11 točkami nahajajo na 8. mestu prvenstvene lestvice, medtem o so nogometaši Aluminija z 19 točkami in tekmo manj na 3. mestu.

V prihodnjem krogu bodo Bistričani nove točke iskali na domačih tleh, ko v goste prihaja ekipa Brinja iz Grosupljega, ki je s 5 točkami trenutno na predzadnjem, 15. mestu. Tekma na stadionu v športnem parku Slovenska Bistrica bo v nedeljo, 2. oktobra, ob 15:30. uri.

Napisal: Damijan DRAME

Slike: Foto Vezjak