Zgodovinski uspeh Kety Emmi & Impol Bistrice Bistriški nogometaši v četrfinalu slovenskega nogometnega pokala

NK Kety Emmi & Impol Bistrica : NK Bravo 1:0 (Martinčič 57′)

Nogometaši NK Kety Emmija & Impola Bistrice so v osmini finala gostili prvoligaško ekipo Brava iz Ljubljane ter pripravili prvovrstno presenečenje, saj so slavili z 1:0 in se uvrstili med 8 najboljših ekip v Sloveniji. Gostje so v prvem polčasu imeli večjo posest žoge, a brez uspeha. Odlično priložnost za zadetek je imel Jaša Martinčič, a je njegov strel z 8 metrov ubranil Gal Lubej Fink. Gostje so zapretili v 29. minuti preko Kristjana Trdina, vendar je njegov strel končal nas vrati Jake Dabanoviča. V 57. minuti je padel trenutek odločitve. Po napaki gostujoče obrambe je do žoge prišel Jaša Martinčič in s strelom v levi kot napovedal presenečenje. Gostje so prevzeli iniciativo in v 78. minuti preko Davida Flakusa Bosilja zadeli vratnico, a se izid ni spremenil in Bistričani so zasluženo v četrtfinalu.

Napisal: Damijan DRAME

foto (NK Bravo web)